Ve čtvrtek Vás zveme na Miniškoličku s názvem „Výlet do zoo“
Povede ji lektorka Ivča Houserová. Jistě se máte na co těšit.

zoo-miniskolicka Tak přijďte :- )

Ve čtvrtek 21.9.17 od 10.00 v sále MKS.

 

 

Pro velký zájem otvíráme dvě lekce Aj s rodilým mluvčím pro děti cca 2-5 let. Pokud máte zájem prosím hlaste se na e-mail mcoaza.mnisek@seznam.cz
První lekce bude ještě upřesněna (nejspíše 26.9.17) Sledujte prosím http://oaza.mnisek.cz/mc/prehled-aktivit-mc-oaza/

Cena 1100,-/15 lekcí

Ještě je pár posledních volných míst.

Lektorka rodilá mluvčí Ashley Hamlin, více info:

http://www.easyspeak.cz/nas-tym/ashley-hamlin/

Zveme Vás na nový odpolední kroužek „Rodinná jóga“rodinna-joga-letak

Sebejistě v neziskovce i v politice – vzdělávací program

Kdy: 1. – 3. 11. a 23. – 24. 11. 2017

Kde: MC Oáza, V Lipkách 610, Mníšek pod Brdy

 

  • Uvažujete o založení neziskové organizace?
  • Zajímá Vás dění ve Vaší obci a chcete ho aktivně ovlivňovat?
  • Hledáte uplatnění a máte chuť naučit se něco nového?
  • Přemýšlíte o vstupu do politiky?

 

Právě Vám je určen náš vzdělávací program pro matky s dětmi do 15 let a pro ženy ve věku 55+. Pět dní, ve kterých se budete věnovat sama sobě. Pod vedením zkušených lektorek získávat vědomosti a informace zaměřené na uplatnění ve veřejném životě. Využíváme interaktivní metody a důraz klademe na individuální přístup a praktický nácvik. Získáte nejen nové zkušenosti a dovednosti, ale i cenné kontakty a třeba i vysněnou práci.

Proč se přihlásit:

  • Odhalíte svoje silné stránky a naučíte se je využívat.
  • Naučíte se přesvědčivě argumentovat a bránit se manipulativnímu jednání.
  • Získáte jistotu v projevu a budete působit přirozeně.
  • Odbouráte nervozitu a obvyklé chyby při prezentaci.
  • Absolvujete praktický mediální trénink před kamerou.
  • Zjistíte, jak založit a vést neziskovou organizaci nebo jak v praxi funguje komunální politika.

Účast v celém programu je ZDARMA. Hlídání dětí zajištěno. Pro účastnice s delším dojezdem možnost ubytování zdarma a příspěvku na dopravu.

 

Přihlašovat se můžete na webu Fóra 50 % v sekci projektu „Zapojte se!“ http://bit.ly/2wAuApC , případně kontaktujte koordinátorku projektu Halku Jaklovou jaklova@padesatprocent.cz

 

http://padesatprocent.cz/cz/podivejte-se-na-novy-spot

 

 

 

„Zapojte se, má to smysl,“ vzkazují aktivní maminky

Jména těchto žen neplní přední strany novin, s výsledky jejich práce se přitom možná setkáváte každý den. Místo sezení se založenýma rukama a stěžování se totiž rozhodly samy začít ovlivňovat prostředí, ve kterém žijí. Pro sebe, pro své děti i pro ostatní. Některé začaly pracovat v neziskové organizaci, další vstoupily do politiky. A to v možná překvapivém životním období – na rodičovské dovolené. Každá je jiná, ale jedno mají společné: chuť měnit svět kolem sebe k lepšímu.

„Před 14 ti lety jsem se i s roční dcerou přestěhovala z Olomouce do Ostravy. Jako naplavenina jsem potřebovala sociální kontakt s dalšími maminkami, současně pečovat o malou dceru a také něco aktivně podnikat. Potkala jsem další báječné mámy a táty, a protože nám společně bylo fajn a vymýšleli jsme různé aktivity pro děti, založili jsme společně rodinné centrum,“ vypráví Edita Kozinová, zakladatelka a ředitelka neziskové organizace RC Chaloupka pomáhající rodičům i dětem a propagující pěstounskou péči.

Žaneta Salátová, současná ředitelka Mateřského a Dobrovolnického centra v Karlových Varech, se zase po rodičovské nechtěla vrátit do komerční sféry. „Přála jsem si, aby mnou odvedená práce měla ještě nějakou přidanou hodnotu. A to nejen pomáhat konkrétním lidem, ale i vůči naší obci a společnosti vůbec. Zní to jako klišé, ale je to tak. Přihlásila jsem se do výběrového řízení na ředitelku neziskové organizace a vyhrála,“ vypráví. A nelituje. „Na práci v neziskovce mě baví rozmanitost, svoboda, výsledky, potřebnost… Našla jsem mnohem víc, než jsem hledala. Navíc se mi velmi dobře daří slaďovat pracovní a rodinný život. Zapojila jsem celou rodinu a baví nás to. To bych v jiné práci asi nemohla,“ doplňuje Žaneta.

Práce v tzv. „neziskovkách“ je skvělou příležitostí zapojit se aktivně do dění kolem sebe. Oproti jiným zaměstnáním často přináší i velkou svobodu volby a možnost lépe kombinovat práci a rodinu, nabízí tak skvělé uplatnění nejen pro matky s dětmi. Pro mnoho žen jsou však neziskovky jen začátkem jejich cesty a odrazovým můstkem pro další kariéru – třeba na poli komunální politiky. To je i případ Daniely Páterové. Místostarostka Mníšku pod Brdy, sama čtyřnásobná matka, říká: Můj osobní postřeh je, že ženy, které zprvu působí v neziskovém sektoru, se často dostanou i do politiky. Měla jsem to tak i já – nejprve jsem pracovala pro Centrum pomoci rodinám s dvojčaty a vícerčaty a až později jsem se zapojila do komunální politiky. Znám celou řadu žen, které to měly nebo mají stejně. V neziskovce jsou vaše možnosti věci ovlivňovat omezené, v politice můžete řadu věcí rozhodovat přímo.“ Starostka Zbraslavi Zuzana Vejvodová zase na politické práci oceňuje práci s lidmi a konkrétní výsledky. „Baví mne zejména tvůrčí stránka mé práce. Jsem původním povoláním stavební inženýrka a tak mám přirozenou potřebu něco budovat. Ale nejvíc mne baví kontakt s lidmi. Jejich nápady a zkušenosti jsou pro mne inspirací.“

 

Co by tedy ostatním ženám poradily ty, které se již do veřejného dění úspěšně zapojily? „Ať se nepodceňují a podniknou konkrétní kroky směrem k naplnění svých představ a přání. Zpočátku se mohou zapojit například jako členky výborů či komisí a v příštích volbách již kandidovat. A věřím, že budou úspěšné,“ vzkazuje místostarostka Daniela. „Určitě jděte do toho. Začínejte ale s tématy, které umíte, a úlohami, které dokážete sama řešit. Úspěch Vás motivuje a zviditelní,“ mluví ze své zkušenosti starostka Zuzana. A ředitelka Žaneta pak doplňuje: „Nemám moc ve zvyku někomu radit, ale občas se mi zdá, že ženy potřebují podpořit a pomoc. Pomoc při rozhodnutí, hledání možností a plánování konkrétních kroků, pomoc eliminovat možná rizika apod. Některé ženy to nepotřebují, jiné to hledají u svých blízkých a jiné chtějí někoho nestranného. Ty mohou například využít různé vzdělávací programy, přímo na politiku a neziskový sektor se zaměřuje projekt Zapojte se, na kterém se podílí mateřská centra z Karlových Varů, Ostravy, Chrudimi i Mníšku pod Brdy.“

Projekt „Zapojte se“ chce ženy povzbudit, aby udělaly důležitý první krok a začaly ovlivňovat dění kolem sebe. Kromě dalších měst probíhá i v Mníšku pod Brdy v Mateřském centru Oáza a pro účastnice je zcela zdarma. V červnu proběhlo první tzv. „motivační setkání“, na listopad je přichystán zajímavý vzdělávací program.  „Chceme ženám ukázat, že má smysl více se veřejně zapojovat. V našem programu poradíme, jak na to. Účastnice se zdokonalí v  argumentaci, sebeprezentaci, zjistí, jak založit a řídit neziskovou organizaci, projdou i praktickým mediálním tréninkem se známou moderátorkou Štěpánkou Duchkovou,“ popisuje koordinátorka projektu Halka Jaklová z Fóra 50 %. „Nabízíme i mentoringový program začínajícím političkám či těm, které se chtějí uplatnit v neziskovkách, najdeme zkušenou mentorku, která poradí, pomůže i podpoří. Zaměřujeme se na ženy 55+ a matky dětí do 15 let. Celý program je zdarma, včetně hlídání dětí! Kromě nových zkušeností získáte i spoustu zážitků, nových přátel a navíc třeba i vysněnou práci,“ zve Halka Jaklová.

Pokud Vás dnešní příběhy inspirovaly, neváhejte a zkuste to také! Více informací najdete na webu www.padesatprocent.cz u projektu „Zapojte se!“.

Marcela Adamusová, Fórum 50 %

Kalendář

Loading...


  Kontakt:
  MKS, ul. Na Oboře

  Mníšek pod Brdy, 252 10


  Kristýna Horká, tel.: 731 225 561

  mcoaza.mnisek@seznam.cz  


  Bankovní spojení: 245605227/0300


Najdete nás tady:Síť pro rodinu