O nás

Logo OÁZY - velké rozlišení

Jak to začalo a jak to bude dál?
Občanské sdružení OÁZA vzniklo na jaře roku 2004. Založila ho skupinka lidí z mníšecké farnosti, aby tradičně pořádané akce pro děti mohly být nabídnuty širší veřejnosti.

Během doby se činnost sdružení rozrostla. Všichni ochotní členové a spolupracovníci se snaží smysluplně naplňovat volný čas dětí a mládeže v našem městě i v jeho okolí a zapojit do organizování akcí i účasti v nich celé rodiny, od dětí až po babičky a dědečky.

Máme rádi tradice a zároveň nové nápady!
Podívejte se do naší fotogalerie http://oaza.mnisek.cz/rubriky/fotogalerie, rozhodně to není tradiční nuda.

V oblíbených akcích (např. Pohádkový les, Výtvarné dílny, Mikulášská nadílka, ‚Čarodějnice“, Maškarní ples, Posvícenská stezka, Šachový turnaj) se budeme snažit pokračovat.

Rádi bychom rozjeli i nové akce, např. spojené se sportem a zálibami. Zde nabízíme prostor pro Vaše netradiční nápady, které byste rádi realizovali, ale chybí vám zázemí a tým lidí.

Snažíme se také propojit svět dětí a seniorů např. při mikulášských nadílkách v domovech seniorů v Mníšku a Kytíně nebo tím, že někteří senioři pomáhají s organizací akcí nebo s dětmi přicházejí jako doprovod. K souhře několika generací došlo také v rámci  nového projektu Šikovné ruce (pletení a háčkování pro předčasně narozená miminka).

Mateřské centrum
OÁZA zastřešuje i mateřské centrum, fungující v městském kulturním středisku. Mateřské centrum je od roku 2008 členem celostátní Sítě mateřských center. A může se pochlubit nejen pěkně zařízenou dětskou hernou, ale především pravidelným programem pro rodiče s dětmi, ať už jde o pohybově, výtvarně, dramaticky či jinak zaměřenou činnost zajišťovanou zkušenými lektory nebo tematicky zaměřené miniškoličky organizované maminkami-dobrovolnicemi. Nechybí také přednášky na aktuální témata. Snažíme se, aby byl program co nejpestřejší a cenově přístupný i sociálně slabším rodinám. Více informací o mateřském centru OÁZY naleznete na stránkách http://oaza.mnisek.cz/mc/

Azyl v městském středisku a rekonstrukce OÁZY
V současné době hojně a rádi využíváme prostory v kulturním středisku, které nám město poskytlo.

Větší akce OÁZY se konají pod širým nebem (na farní zahradě nebo v okolí Mníšku) – jednak je to venku příjemné, a pak hospodářská budova na farní zahradě, kterou má OÁZA v dlouhodobém pronájmu a která je jako stvořená pro takovéto akce, vyžaduje generální rekonstrukci.

Máme radost, že vás můžeme informovat, že rekonstrukce těchto prostor již začala. Vaše pomoc je vítána! Kontaktní osoba je Jiří Pšenička (tel. 604226764).

Antireklama na dobrovolnictví v OÁZE
Dobrovolnická práce není nijak placená a zabere spoustu volného času, přesto většina těch, kteří stáli u zrodu OÁZY, zůstává. Důvod má každý trochu jiný, ale bude v tom patrně nějaké kouzlo, které pozná jen ten, kdo ji ochutná.
Na takovou „ochutnávku“ Vás do OÁZY srdečně zveme a těšíme se, že nám pomůžete okořenit naše tradiční menu novými nápady a elánem.
Kontaktovat nás můžete na: oaza.mnisek@seznam.cz nebo osobně na akcích OÁZY.


Naším přáním je, aby pro Vás byla OÁZA příjemným místem k setkávání!