'Akce pro rodiče'

Beseda Škola jinak

Rozdíly mezi mužem a ženou

Den otců

Miro Škultéty Červen 6th, 2017

Jarní úklid na farní zahradě 2017

Krejčí Duben 10th, 2017

Mníšecká rošáda 2016

V neděli 4.12.2016 se v Městském kulturním středisku v Lipkách uskutečnil 11. ročník šachového turnaje Mníšecká rošáda.

Zúčastnilo se 24 hráček a hráčů, z toho 9 dětí.

Velkou novinkou byla změna herního systému. Opustili jsme model vyřazovací soutěže. Hrálo se švýcarským systémem na 9 kol. Tento způsob umožnil hrát partie v klidnějším tempu než v posledních letech, kdy se hrál tzv. bleskový šach. Tato změna byla přivítána většinou účastníků s povděkem a spolu s dobrou organizací, hodnotnými cenami, občerstvením, tradičním dortem, a hlavně celkovou přátelskou atmosférou přispěla k výraznému pochvalnému hodnocení letošního turnaje.

Umístění na prvních třech místech:

Absolutní pořadí: Kategorie děti:
1. Miroslav Blažek
2. František Šaur
3. František Kopecký
1. Oliver Jelínek
2. Jakub Nosek
3. Lucie Glasbergerová

Za pořadatele: Vladimír Novák

Fotogalerie

Krejčí Listopad 23rd, 2016

Svatováclavské posvícení

Už jste to někdy zažili? Navaříte, napečete, oblečete se do svátečního, čekáte, čekáte a hosté nikde. Podobný scénář jsme zažívali při letošních posvícenských oslavách. Pak se ale stal zázrak a farní zahrada byla během chvilky plná rodičů, dětí, babiček i tetiček. V tu chvíli jsme pochopili, jakou sílu a moc mají příznivci našeho spolku. A kde bychom bez Vás byli? Kdo by plnil úkoly v posvícenské stezce? Kdo by se radoval z připravené pohádky? Střílel z kuše na papírového mníšeckého divočáka? Vyráběl ve vlněné dílně? Komu by tkadlena ukazovala své umění? Kdo by snědl všechny nachystané dobroty?
Ani pokud jde o vaši štědrost, jste nás letos nezklamali. Výtěžek z dobročinného jarmarku dosáhl výše 16 212 Kč a bude použit na pořízení venkovních dveří do prostřední místnosti (kuchyňky) budovy Oázy na farní zahradě. Díky všem ochotným jednotlivcům i rodinám, kteří se podíleli na vytváření programu, zajišťovali prodej, vyrobili, darovali na jarmark, co je jejich srdci blízké. Děkujeme také řeznictví Novák za slevu na výborné buřty a brašnářství Věra Kašpárková z Líšnice za kožené výrobky.
Děkujeme, že Vás máme!

Fotogalerie

Foto: M. Cihla, Z. Lacková, M. Krejčová

Pšeničková Pavla Říjen 5th, 2016

Jarní brigáda na farní zahradě

OÁZA zve všechny své příznivce

16. dubna 2016 od 8,00 hodin

na jarní brigádu na farní zahradě.

Těšíme se na Vás.

Pracovní rukavice jsou vítány!

Pšeničková Pavla Březen 21st, 2016

Dárečky pro předčasné narozené děti popáté

Vánoce jsou plné symbolů, některé vytváříme nově a zakrýváme ten hlavní – zrození dítěte, které přišlo chudé a nahé zachránit svět. K symbolům, které jsou jistě krásné a stojí za to je uchovat, patří nezištné podarování lidí v nouzi. A nemusí to být jen nouze hmotná.
V roli Tří Králů, kteří přinesli dary, figurují letos symbolicky tři ženy Marie, Marta a Jaroslava: Marta Svobodová z Mníšku pod Brdy, Marie Hejná z Vlašimi a Jaroslava Minaříková z Rymaně. Nepřinesly zlato, kadidlo a myrhu, ale svetříky, čepičky, ponožtičky, deky a přáníčka pro předčasně narozené děti. Už popáté jsme je předali sdružení Nedoklubko pro porodnici v Podolí a vyřizujeme velké poděkování za Vaši obětavost.

Pšeničková Pavla Listopad 20th, 2015

Sázení lip na Skalce

 

Krejčí Listopad 5th, 2015

Svatováclavské posvícení 2015

„To je zlaté posvícení…,“ zpívá se v jedné lidové písničce. Možná by tam mohlo ještě být – co všechno se dá stihnout za jedno sváteční odpoledne. Projít posvícenskou stezku se zábavnými i poučnými úkoly (tentokrát vedla přes Pivovárku). Povozit se na dobovém kolotoči na ruční pohon. Zastřílet si z luku a samostřílu. Vyrobit si vlastní štěrchadlo. Potěšit se při pohádce O Písničce, kde se nejen hrálo a zpívalo, ale také malovalo, a každý se mohl zapojit.
Taky jsme stihli odhlasovat změnu názvu naší organizace na „OÁZA Mníšek pod Brdy, z.s.“ (zapsaný spolek). Což ovšem není nějaká naše marnivost, ale nezbytná legislativní úprava. Naše činnost zůstává stejná.
V druhé části lidové písničky se zpívá: „Máme maso a zas maso…“. Důkaz toho, že bez jídla prostě není žádná zábava. A tak to na dobročinném jarmarku vonělo koláči, kávou, rohlíčky, perníčky, zelňáky, buřty i fazolačkou, ale také sušenou meduňkou nebo šalvějí. A k tomu všemu jste si mohli koupit opravdické „štěstí“, někdo šel do fronty i dvakrát.
Dobročinné jarmarky jsou prostě fajn – každý donese, co má rád nebo co ho baví, povyměňuje recepty, usype pár drobných a leckdy ani netuší, že dělá dobrý skutek. Ten letošní společný dal dohromady 14.290,- Kč. Jak bylo avizováno, částka bude použita na koupi dětského dřevěného domečku na farní zahradě.
Bez svépomoci a sounáležitosti by rovněž nefungovala rekonstrukce budovy Oázy. Letos jsme se zaměřili na prostřední místnost, která slouží jako kuchyňka a zázemí při pořádaných akcích. Závěr byl jak z werichovské pohádky: Eva dovezla lustr, Honza ho zapojil, Jirka s Dominikem přepravili od Marušky a Romana darovanou ledničku. A teď nám chybí konferenční stolek, kdybyste někdo o nějakém věděl…
Děkujeme všem za přízeň.
Foto: © Martina Krejčová, Miro Škultéty

Pšeničková Pavla Říjen 5th, 2015

Next »