'Projekt „Šikovné ruce“'

Dárečky pro předčasné narozené děti popáté

Vánoce jsou plné symbolů, některé vytváříme nově a zakrýváme ten hlavní – zrození dítěte, které přišlo chudé a nahé zachránit svět. K symbolům, které jsou jistě krásné a stojí za to je uchovat, patří nezištné podarování lidí v nouzi. A nemusí to být jen nouze hmotná.
V roli Tří Králů, kteří přinesli dary, figurují letos symbolicky tři ženy Marie, Marta a Jaroslava: Marta Svobodová z Mníšku pod Brdy, Marie Hejná z Vlašimi a Jaroslava Minaříková z Rymaně. Nepřinesly zlato, kadidlo a myrhu, ale svetříky, čepičky, ponožtičky, deky a přáníčka pro předčasně narozené děti. Už popáté jsme je předali sdružení Nedoklubko pro porodnici v Podolí a vyřizujeme velké poděkování za Vaši obětavost.

Pšeničková Pavla Listopad 20th, 2015

Dárečky pro předčasně narozené děti – IV. díl

Už počtvrté OÁZA předala sdružení Nedoklubko pro porodnici v pražském Podolí dárečky určené rodinám s předčasně narozenými dětmi.

Obrovský balík obsahující 29 čepiček, 37 svetříků, 17 bačkůrek, 6 rukaviček, 18 zavinovaček a spoustu ručně vyrobených dárečků, který kupodivu váží jen asi jako jedno novorozené miminko. Důkaz toho, že lidskou radost a dobré skutky na váhu postavit nelze.

Velké poděkování patří opět paní Martě Svobodové z Mníšku pod Brdy, její švagrové paní Marii Hejné z Vlašimi a jejich společné neteři paní Štěpánce Jirkové také z Vlašimi. Dále paní Pavlíně Hermanové z Královy Lhoty u Čimelic, paní Lucii Fedorkové z Karlových Varů a paní Lence Bočkové z Železnice u Jičína.

Projekt dále pokračuje. Vítané jsou nyní zejména háčkované hračky. Návody naleznete ZDE  – háčkovaný medvídek, hroch, žirafa a zebra, pletené panenky nebo dětské botičky.

Rovněž jsou vítaná:  prostěradla s dětskými motivy (90 cm x 70 cm) , jednobarevné  deky larisy jako přehoz na inkubátor ideálně modré a červené (130 cm x 70 cm), zavinovačky (bez zipu – uprostřed s tkanicí – 70 cm x 70 cm) nebo nástěnka na informace o projektu (bílá popisovací magnetická).

 

 

 

Pšeničková Pavla Říjen 14th, 2014

By zahřáli tvé nožičky…

Už potřetí potěší rodiny s předčasně narozenými miminky OÁZOU nashromážděné svetříky, čepičky, deky i drobné dárečky.

Tentokrát moc děkujeme paní Lence Bočkové. Z Železnice u Jičína od ní dorazila veliká krabice plná závěsných zvířátek, vánočních stromečků, zapichovacích dráčků ze slámy, květináčků s kytičkami a slaměných šneků. A její maminka Jana Vrhelová k tomu všemu přibalila krásné srdíčkové perníčky.
Maminky znovu obdarovala háčkovanými srdíčky paní Marie Sadilová z Mníšku pod Brdy. A velikou práci si opět dala s krásnými přáníčky, svetříky, čepičkami a háčkovanými dečkami  paní Marta Svobodová z Mníšku pod Brdy. Ta do projektu zapojila i svou švagrovou paní Marii Hejnou z Vlašimi. I jí patří velký dík za nádherné svetříky a čepičky.

Výrobky jsme opět předali koordinátorce sdružení Nedoklubko pro porodnici Podolí.

Projekt dále pokračuje, těšíme se na další výrobky od Vás!

Kontaktní osoba: Pavla Pšeničková (tel. 603 215 038, e-mail: psenickova.pavla@email.cz)

Pšeničková Pavla Prosinec 16th, 2013

Projekt Šikovné ruce – vlna zdarma

Obdrželi jsme od laskavé dárkyně  pro účastnice projektu Šikovné ruce (pletení a háčkování pro nedonošence) velké množství dětské vlny.

Máte-li zájem zapojit se do projektu, ráda Vám vlnu dodám  – Pavla Pšeničková (tel. 603 215 038).

Nejbližší předávání výrobků do porodnice je v listopadu.

 

 

Pšeničková Pavla Září 2nd, 2013

Pomáháme Nedoklubku II

Nabídka pomáhat rodinám nedonošených dětí se setkala s milým ohlasem.
Díky všem šikovným maminkám a často i babičkám za spoustu balíčků se svetříky, bačkůrkami, čepičkami ale i zavinovačkami, fusáčky a ručně vyrobenými dárky pro maminky.
Všechny ušité, upletené, uháčkované, nebo jinak umotané výrobky jsme opět předali koordinátorce pro porodnici v Podolí. A všem vyřizujeme veliké poděkování.
Jmenovitě děkujeme:
Paní Magdě Hyspecké ze Zavržic u Příbrami za pletené čepičky a bačkůrky, paní Markétě Šrutové z Prahy 4 za spoustu háčkovaných čepiček všech barev a velikostí, paní Řeháčkové z Prahy 4 za záplavu ponožtiček, paní Pavlíně Hermanové z Královy Lhoty u Čimelic za ušité zavinovačky a fusáčky,  paní Marii Horákové z Prahy za háčkované čepičky a bačkůrky, paní Katce Typlové z Mníšku pod Brdy, která vyrobila pro maminky květy z organzy (zabalili jsme je do ručně vyrobených taštiček od maminek z MC OÁZA), paní Marii Sadilové z Mníšku pod Brdy za háčkovaná srdíčka pro maminky, paní Anně Čiškové ze Řitky, která se svými dětmi Aničkou a Robertem, vyrobila papírová srdíčka s přáníčky, paní Pajerové z Čisovic za pletené soupravičky a paní Svobodové z Mníšku pod Brdy za přáníčka, svetříky, ponožtičky a čepičky.

Další předávání je naplánováno na září.

Více o projektu Šikovné ruce ZDE. Webové stránky občanského sdružení Nedoklubko naleznete ZDE.

Pšeničková Pavla Červenec 2nd, 2013

Podpořili jste Nedoklubko!

Skláním se před šikovností a ochotou pomoci rodinám s předčasně narozenými miminky! Láska a radost z nového života zamotaná do spousty čepiček, svetříků, ponožtiček, dek, srdíček, stonožek i zavinovaček.

Obdržela jsem od Vás neuvěřitelných 94 čepiček, 27 svetříků, 38 párů ponožtiček nebo bačkůrek, 2 páry rukaviček, 14 háčkovaných srdíček, 9 stonožek z ponožek, 7 háčkovaných dek a 9 ušitých zavinovaček. Všechny výrobky byly 20. března 2013 předány do pražské porodnice v Podolí. Poděkování z Nedoklubka je zveřejněno na webových stránkách Nedoklubka v Aktualitách tady a tady.

Upřímný dík všem pletařkám i švadlenkám nejrůznějších věkových kategorií – od mladých maminek po babičky odrostlých vnoučat. Díky také za mediální podporu mníšeckému Zpravodaji a příbramskému Periskopu - na základě uveřejnění informace se do této akce zapojily ženy nejen z Mníšku ale z širokého okolí. Děkuji také paní Jocovové (prodej galanterie a látek v Mníšku pod Brdy) za podporu a šíření tohoto projektu mezi své zákaznice a známé a také Pavle Duchoňové z Mníšku pod Brdy za poskytnutí vlny.

Ještě jednou ze srdce děkuji:

Paní Markétě Šrutové z Prahy 4 za háčkované čepičky, paní Řeháčkové z Prahy 4 za pletené ponožtičky, paní Marii Horákové z Prahy za čepičky a bačkůrky, paní Verešové ze Zduchovic za svetříky, čepičky, bačkůrky a rukavičky, paní Magdě Hyspecké ze Zavržic u Příbrami za čepičky a bačkůrky, paní Květě Rebljanové z Bohumína za čepičky a bačkůrky, paní Marii Sadilové z Mníšku pod Brdy za háčkovaná srdíčka, paní Blance Fousové z Mníšku pod Brdy za ušití čepiček a zpracování návodu na zavinovačky, paní Pavlíně Hermanové z Královy Lhoty u Čimelic za ušití zavinovaček a paní Evě Němcové z Příbrami, která do akce zapojila i své blízké, a spolu s dcerou Michaelou upletla a uháčkovala spoustu svetříků, čepiček, ponožtiček a dek. Vlnou jí přispěli: Dagmar Kavková, Vlasta Hanušová, Václav a Zdena Boušovi, Anička Krátká a Veronika Pospíšilová.

A také Mateřskému centru OÁZA Mníšek pod Brdy za uspořádání miniškoličky pod vedením Lucky Vorlové. Maminky s dětmi společně vyrobily roztomilé stonožky z ponožek a zabalily je do ručně vyrobených taštiček.

Výrobky budu shromažďovat i nadále a v průběhu června je opět předám koordinátorce Nedoklubka pro pražské Podolí.

Přikládám fotky těch miniaturek, které jsem se někdy bála brát do rukou, aby se nerozplynuly:-).

Je to pro mě velká radost,

Pavla Pšeničková

Pšeničková Pavla Březen 5th, 2013

Projekt Šikovné ruce

Žijeme v době, kdy lze koupit téměř cokoliv, zvláště nabídka oblečení a vybavení pro miminka je bohatá. Nikdo však neplánuje, že se jeho miminko narodí o pár týdnů nebo měsíců dřív a bude měřit 30 cm nebo méně, a tak ani v obchodech tuto velikost neseženete. Věříme, že nic předčasně narozená miminka nezahřeje tolik jako rodičovské pohlazení a s láskou upletený nebo uháčkovaný svetřík nebo čepička.


Občanské sdružení OÁZA se  projektem Šikovné ruce zapojuje do celonárodního projektu občanského sdružení Nedoklubko. Obsahem společného projektu je plést nebo háčkovat čepičky, svetříky, ponožtičky a šít zavinovačky pro předčasně narozená miminka nebo vyrábět drobné dárky pro povzbuzení maminek.

Pokud máte chuť účastnit se této akce nebo máte babičku, maminku, tetičku, sousedku, která ráda plete, háčkuje nebo šije, ozvěte se prosím P. Pšeničkové, (email: psenickova.pavla@email.cz, telefon 603 215 038).
Je v kontaktu s koordinátorkou Nedoklubka, ráda zodpoví vaše dotazy a bude shromažďovat hotové výrobky.
  • Projekt není časově limitován.
  • Hotové výrobky budou prostřednictvím koordinátorky Nedoklubka předány do specializovaných perinatologických center, konkrétně do pražského Podolí.
  • Zapojit do projektu se můžete i tím, že darujete zbytky vln nebo zakoupíte vlny nové – důležité upozornění – nejvhodnější je vlna obsahující 100% akryl. Jedná se například o tyto „dětské vlny“: Baby color, Batole, Batole color, Gloria, Gloria color, Lada color, Lada baby, Baby, Mája, Sonja, Terka aj.
  • Přikládáme odkazy na návody, jak plést, háčkovat či šít či vyrábět drobné dárečky. Prosíme, respektujte doporučené rozměry, miminka opravdu měří i méně než 28 cm. Návody na čepičky jsou zde, na ponožky a bačkůrky zde, na svetříky a bačkůrky zde, na rukavičky zde a na drobné dárečky zde.
  • Pokud jste opravdu zkušené v pletení, háčkování nebo šití a stačí vám pouze rozměry, jsou zde.
  • Bližsí informace o sdružení Nedoklubko najdete na http://mamypromamy.blogspot.cz/p/nejcastejsi-dotazy-k-projektu.html.
Za veškerou Vaši podporu děkujeme!

Pšeničková Pavla Listopad 10th, 2012