Kurz Výchova dětí

Ve spolupráci s Křesťanským společenstvím Praha jsme pro Vás připravili kurz Výchova dětí. Je to osvědčený kurz na základě DVD a pracovního sešitu, které navrhli Nicky a Sila Leeovi z Velké Británie před asi 15 lety. Na mníšeckému běhu se podílejí místní organizátoři. Požádali jsme je o jejich osobní doporučení k tomuto kurzu:

 

Kurz Výchovy dětí jsem absolvovala na jaře minulého roku v Praze. Líbil se mi natolik, že jsem se rozhodla ho sama organizovat. Ráda jsem poslouchala z plátna názory odborníků, rodičů i samotných dětí, a také jsem se těšila na společné diskuze s ostatními absolventy kurzu. Na kurzu dostanete velmi cenné, praktické návrhy jak danou problematiku ihned uplatnit.

Přijďte si vypít kávu nebo čaj, dát si něco dobrého k tomu a ještě se přitom dozvědět praktické nápady, jak více porozumět a prohloubit vztah s vašimi dětmi.

Jitka (dcera – 16 let)

 

 

Kurz Výchova dětí nenabízí „zaručený, jediný a nejlepší návod“ na rodičovství, ale je postaven na principech, které jsou neměnné v různých oblastech života a tedy platí i v rodinných vztazích. Rodina by měla být bezpečným prostředím, kde se (nejen) děti budou cítit příjímané, rodina pro ně bude místem bezpečí a sounáležitosti. Naučí se sebeúctě i úctě k druhým. Kurz pomáhá rodičům zvládat každodenní stres s výchovou svých dětí a nabízí sdílení osobních zkušeností s jinými rodiči.

Olga (synové – 5 let a 3 roky)

 

 

Při narození prvního dítěte jsem si na sebe kladla velké nároky, co se výchovy dětí týče. Navštěvovala jsem přednášky o výchově, přečetla některé knihy typu „Respektovat a být respektován“. Když děti trochu vyrostly, „problémů“ bylo čím dál více a únava nás, rodičů, značná, tak jsem hodně zvolnila a nekladla na sebe už přehnané nároky. Postupem času jsem si uvědomila, že ke každému dítěti se musí přistupovat opravdu individuálně a hlavně s ohledem na danou rodinnou situaci. Jedno dítě se vychovává jinak, než když jich je více a brzy za sebou. Povzbuzuje mě myšlenka, že rodiče chyby dělají a dělat budou, ať chtějí nebo ne, a je to úplně normální. Na „Kurzu výchova dětí“ se mi líbí jeho komplexnost. Každého něco osloví.

„Kurz výchova dětí“ jsem absolvovala loni v Praze. Velmi mě zaujala témata bezpodmínečné lásky v rodině, 5 jazyků lásky, jak nastavit hranice, aby byly spokojené děti i rodiče a mnoho dalšího. Při společných diskuzích mě opětovně uklidňuje, že v každé rodině jsou „problémy“, troufnu si říct, stejné – záchvaty vzteku dětí, handrkování mezi sourozenci, emocionální výbuchy rodičů, však to všichni známe :–). A v neposlední řadě se mi na tomto kurzu líbilo, že mohu „odložit“ své děti na hlídaní, dát si čaj, koláč a jen tak sedět, poslouchat, povídat a nic nedělat :–)

Odborníci v tomto kurzu radí také rodičům, kteří vychovávají své děti sami. Na DVD, které pouštíme, se s námi o své zkušenosti s výchovou podělí také rodiče a jejich děti.

Lucie (synové – 4 a 2 roky)

 
Nemám čas na blbosti, ale na tento kurz si čas moc rád udělám. V roli rodiče potřebují naše děti právě mě a maminku, a to právě teď. Kurz Výchova dětí mě zaujal na první pohled – zábavný, moderní a zároveň v souladu s tradicí. Co se mi na něm ale nejvíc líbí, je spolupráce – není to show jednoho člověka, jakkoli chytrého či populárního. Je to společné dílo několika autorů v Anglii, moc pěkně přeložené a podporované oduševnělými týmy u nás a hlavně otevřené dotazům, názorům a kontaktům samotných účastníků.

Miro (syn – 8, dcera – 7)

 

 

Rodina, pod tímto pojmem si každý z nás představí: otec, matka a děti. Ale dle mého názoru to je málo. Rodina = láska, porozumění a prostor k seberealizaci. Je to opora, která nám na tomto světě dává určitý smysl a jistoty. Žádný kurz nikoho nenaučí jak být správný rodič či partner, ale dá nám šanci pohlédnout na problém z jiného úhlu pohledu, poznat jiné zkušenosti s podobnou starostí a najít nové přátele. Doporučuji tento kurz nejen jako matka, ale i jako člověk toužící po nových informacích a zkušenostech.

Alexandra (dcera – 6, syn – 4, DMO)

 

 

Pozvánka na kurz o výchově dětí

CENA 500,- Kč je celková cena za 10 lekcí kurzu včetně pracovního sešitu. Jedna lekce – příjemné a poučné posezení s občerstvením – vás tedy vyjde na pouhých 50,-Kč (plus případné hlídání podle počtu dětí).

 

Pokud byste chtěli dozvědět se o tématu výchovy dětí více, máme zde pro vás tipy na další čtení o výchově.

 

Dále doporučujeme navštívit stránky české kanceláře kurzu: http://www.manzelskevecery.cz/content/view/vychovadeti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *